[home]
Návody a postupy        


Aktualizované: 17.06.11

Úvod
Novinky na stránke

Technické informácie
História auta
Súčasnosť
Denníček
Návody a postupy [10]

Fotogaléria [1863]

Download
Myšlienky

Fórum
Linky
<<prejsť na Návody a postupy

Úprava (oprava?) vzhľadu motorovej kapoty (zospodu) [16.04.2004]

     Aj u vás to už vyzerá nejako takto podobne? (Pozn.: u mňa to takto strašne vyzeralo len pár dní cca pred 2 rokmi, a to len z dôvodu výmeny kapoty po nehode - hneď šlo toto strašné preč a dalo sa tam naše pôvodné - to bolo celkom pekné, len už trochu potrhané). Ak už nemáte na svojom aute (škodovke) čo iné opravovať, upravte si toto.
Potrebný materiál:
- hárok Alobalu (potravinársky) potrebnej veľkosti;
- Chemoprén, prípadne iné vhodné lepidlo

Postup: Ako prvé odstránime (poztrhávame) z povrchu odhlučňovacieho materiálu kapoty hlinikovú fóliu (ak sa to tak ešte dá nazvať ). Mal by nám zostať takýto povrch, ktorý následne vyčistíme a odmastíme:

Ďalej si pripravíme z Alobalu dva rovnaké obdĺžniky veľkosti o niečo väčšej ako je viditeľná plocha odhlučňovacieho materiálu (cca 2 cm z každej strany).
Najprv zrobíme jednu polovicu, potom druhú.

Bežný Alobal je z jednej strany lesklý a z druhej strany matný (menej lesklý). Na plochu kapoty a na plochu lesklej strany Alobalu nanesieme Chemoprén, ktorý necháme cca na 10 min. odvetrať (v prípade použitia iného lepidla sa postup lepenia môže líšiť). Potom Alobal postupne prikladáme a prilepujeme na odhlučňovací materiál, až kým ho neprilepíme celý (pozor treba dať na prípadne "bubliny" a na to, aby nám po stranách mimo odhluč. materiál zostalo dosť voľného Alobalu). Posledným úkonom je pozakladanie zvyšného Alobalu po stranách pod plech kapoty (odporúčam robiť to pomaly a s citom, aby sa nám Alobal nepretrhol). Tým je "skrášľovanie" hotové. Výsledok by mal byť takýto:

Záver: Motorový priestor je u škodoviek zvlásť "navštevovaný", pretože občas treba naťahať aj nejaký ten benzín do karburátora atď. Čistý motor a k tomu čistá a pekná kapota nám tieto činnosti tak trochu zpríjemňujú .